Rajd Granica to ogólnopolski, harcerski rajd, organizowany przez Chorągiew Dolnośląską od 26 lat. Uczestnicy przemierzają górskie szlaki Karkonoszy przez 4 dni, następnie spotykają się na finale w Szklarskiej Porębie. Liczba uczestników zwiększa się z roku na rok, obecnie Rajd przewiduje ich około 1100. W imprezie biorą udział zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, harcerze NS z całej Polski, głównie z województwa dolnośląskiego. W Rajdzie Granica można wziąć udział uczestnicząc w jednej z 10 tras, organizowanych przez Hufce Chorągwi Dolnośląskiej. Rajd Granica odbywa się przy bliskiej współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Na Rajd będzie można się zgłosić już wkrótce, więcej informacji znajdziecie na naszym facebooku, oraz stronach poszczególnych tras.

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie @rajdgranica.

CELE RAJDU

• rozwój sprawności i aktywności dzieci i młodzieży
  • kształtowanie świadomości obywatelskiej i służby na rzecz społeczności lokalnej
  • rozwijanie umiejętności pracy zespołowej
  • zachęcenie do snucia i realizacji własnych marzeń
  • rozwijanie umiejętności przydatnych w planowaniu i realizowaniu marzeń
  • rozwijanie indywidualnych zainteresowań przez udział w wydarzeniach programowych
  • promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Karkonoszy, Gór Izerskich i Rudaw Janowickich
  • propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego i bezpiecznego wypoczynku oraz szacunku do świata przyrody

ORGANIZATORZY RAJDU

Chorągiew Dolnośląska ZHP im. hm. Stefana Mirowskiego

Hufce ZHP: Głogów, Kamienna Góra, Karkonoski, Świdnica, Wrocław Północ, Wrocław Wschód, Ziemi Dzierżoniowskiej

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Referat Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Dolnośląskiej

• Miasto Szklarska Poręba
  • Gmina Piechowice
  • Karkonoski Park Narodowy
  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

TERMIN I MIEJSCE RAJDU

Rajd odbędzie się w dniach 13-16.09.2018.

Podsumowanie Rajdu i ogłoszenie wyników nastąpi w Szklarskiej Porębie, w niedzielę (16.09.2018).

Rajd przebiegać będzie szlakami Karkonoszy, Gór Izerskich oraz Rudaw Janowickich.