Program – „Technologia- wczoraj i dziś”

„Wkrótce będzie możliwe bezprzewodowe wysyłanie informacji na cały świat, tak, że każdy człowiek będzie mógł  to robić przy pomocy małego urządzenia noszonego przy sobie”

– słowa Nikola Tesla opisane w New York Times (październik 1909)

Czytając te słowa, zapewne wielu z Was się uśmiechnie. Minęło raptem 100 lat, ale w historii świata, cywilizacja nie osiągnęła takich efektów i takiego postępu i rozwoju technologicznego jak w ostatnim stuleciu! Dzisiaj obserwujemy pokolenie Z, dla którego cyfrowy świat istnieje od zawsze, a wśród nowoczesnej technologii to pokolenie stawiało pierwsze kroki. Czy zastanawiałeś się jak żyło się kiedyś? Bez nowoczesnej technologii, bez dostępu do wszystkich dóbr i wielu ograniczeń? Na naszej trasie będziesz miał okazję zobaczyć różne technologie oraz rozwiązania wykorzystywane na przestrzeni lat przez naszych przodków i porównać je z obecnymi. A na dodatek dołożyć swoją cegiełkę w dalszym rozwoju.

Zapraszamy Cię zatem na przekrój technologiczny od przeszłości do przyszłości! Będą to 4 dni fantastycznej przygody

Trasa dla wędrowników

Komenda Trasy

phm. Aleksandra Skrobek – Komendantka Trasy

phm. Ewa Żurman – Z-ca komendantki ds. programowych

ćw. Konrad Nowicki – Oboźny

phm. Monika Olszewska – Z-ca komendantki ds. promocji

Marszruta

13 września – czwartekstart: Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja (Biedronka); 7:00– 10:00

Karpacz Dworzec PKP -> (żółty szlak) ->  Karpacz, Łomniczka -> (żółty szlak) -> Karpacz, Wilcza Poręba -> (żółty szlak) -> Karpacz, stacja ekologiczna -> (żółty szlak) -> Kamienny Most -> (żółty szlak) -> Schronisko PTTK Nad Łomniczką -> (czerwony szlak) -> Schronisko Dom Śląski -> CZESKA STRONA (niebieski szlak) -> Lucni Bouda, skrzyżowanie -> (niebieski szlak) -> Lucni Bouda -> (niebieski  szlak) ->U Lucni Boudy -> (niebieski szlak) -> Bouda u Bileho Labe -> (żółty szlak) -> Chaty Pod Przełęczą Karkonoską -> (zielony szlak) -> Spindlerova bouda -> POLSKA STRONA (czerwony, zielony szlak) -> Schronisko PTTK Odrodzenie, skrzyżowanie -> (czarny szlak) -> Schronisko PTTK Odrodzenie – nocleg (podłoga)
Czas przejścia: 6:14 h [Czas przejścia z realizacją punktów – 8 h]
Długość trasy: 17, 3 km, (26 pkt. GOT)

14 września piątek – Schronisko PTTK Odrodzenie -> (czarny szlak) -> Schronisko PTTK Odrodzenie, skrzyżowanie -> (czerwony, zielony szlak) -> Przełęcz Karkonoska -> (czerwony, zielony szlak) -> Pod Petrovou Boudou -> (czerwony, zielony szlak) -> U Petrovy Boudy -> (czarny, zielony szlak) -> Hutniczy Grzbiet -> (zielony szlak) -> Rozdroże Pod Jaworem -> (zielony szlak) -> Rozdroże Pod Śmielcem -> (zielony szlak) -> Rozdroże Pod Wielkim Szyszakiem -> (zielony szlak) -> Mokra Przełęcz -> (zielony szlak) -> Svinske kameny -> (zielony szlak) -> Trzy Świnki -> (zielony szlak) -> Szrenicka Skała -> (zielony szlak) -> Schronisko Hali Szrenickiej – nocleg (łóżka)
Czas przejścia: 4:56 h [Czas przejścia z realizacją punktów – 7:30 h]
Długość trasy: 15,1 km ( 19 pkt GOT)

15 września sobota – Schronisko Hali Szrenickiej -> (czerwony szlak) -> Graniczna Łąka -> (czerwony szlak) -> Trzy Świnki -> (czerwony szlak) -> Mokra Przełęcz -> (zielony szlak) -> Mokre Rozdroże -> (żółty szlak) -> Schronisko Pod Łabskim Szczytem -> (żółty, niebieski szlak) -> Schronisko Pod Łabskim Szczytem, odejście niebieskiego szlaku -> (niebieski szlak) -> Szklarska Poręba, Szklarka -> (czarny szlak) -> Szklarska Poręba, Kilińskiego -> (czarny szlak) -> Szklarska Poręba, ul.1 Maja – nocleg
Czas przejścia: 3:00 h [Czas przejścia z realizacją punktów – 5:00 h]
Długość trasy: 10 km ( 13 pkt GOT)