TRASA DLA WĘDROWNIKÓW

 Program – „WĘDROWNICZA SIŁA”

„Są trzy płomienie, które wskazują Nam drogę do doskonałości. Nazywają się siła ciała, siła rozumu i siła ducha. Każda z nich może palić się osobno, ale działając razem dają ciepło, więzi, wiedzę i energię. Fundamentem ich są promieniście ułożone polana, które stanowią zasady wędrowniczej pracy. Pierwszą z nich jest Służba –czyli chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, drugą – Wędrówka, ta fizyczna przez góry i lasy ale i ta, która trwa przez całe Nasze życie, ostatnią jest Wyczyn – który, mobilizuje Nas do pokonywania największych przeszkód i pracy nad sobą. Dzięki niemu przekraczamy swoje Granice.”

Podczas 3-dniowej wędrówki po Karkonoszach i Góra Izerskich uczestnicy oprócz przemierzania kolejnych kilometrów, będą mieli okazje sprawdzenia siebie przez pryzmat Wędrowniczej Watry – symbolu, który jest drogowskazem każdego wędrownika.

Wszystkich wędrowników zapraszamy na Trasę I – przyjedźcie i SPRAWDŹCIE SIĘ!

Komenda Trasy

phm. Aleksandra Skrobek – komendantka trasy, tel. 691 235 859

phm. Oskar Kaszubowski – z-ca komendantki ds. programowych

phm. Monika Olszewska – oboźna

Marszruta

12 września – czwartekstart: Szklarska Poręba, Skwer Radiowej Trójki; 7:00– 10:00

Szklarska Poręba Górna Skwer Radiowej Trójki, szlakiem zielonym – Szklarska Poręba, Szklarka, szlakiem czarnym – Szklarska Poręba, Szklarka, szlakiem niebieskim – Schronisko Pod Łabskim Szczytem, szlakiem żółtym – Śnieżne Kotły, szlakiem czerwonym – Ceska budka, szlakiem czerwonym – Graniczna Łąka, szlakiem czerwonym – Schronisko Hala Szrenicka (nocleg)

Czas przejścia: 5:51 h
Długość trasy: 16, 1 km,

13 września piątek – Schronisko Hala Szrenicka, szlakiem czerwonym, – Trzy Świnki, szlakiem żółty – Vosecka bouda, szlakiem żółtym – Pod Voseckou boudou, szlakiem żółtym – Krakonosova snidane, szlakiem żółtym – Zadni Plech, szlakiem żółtym – Rucicky, szlakiem niebieskim – Studenov, szlakiem niebieskim – Certova hora, szlakiem niebieskim – Pod Certovou horou, szlakiem zielonym – Harrachov, szlakiem niebieskim – Harrachov, Novy Svet, szlakiem czerwonym – Harrachow, vlak, szlakiem czerownym – Udoli Jizery, szlakiem czerwonym – Nad Jizarskymi prahy, szlakiem zielonym – Orle, rozejście szlaków, szlakiem zielonym – Schronisko Orle (nocleg)

Czas przejścia: 8:01 h
Długość trasy: 26 km

14 września sobota – Schronisko Orle (nocleg), ścieżką turystyczną – Rozdroże pod Cichą Równią, szlakiem niebieskim – Rozdroże pod Izerskimi Garbami, szlakiem niebieskim – Rozdroże pod Zwaliskiem, szlakiem niebieskim – Szklarska Poręba, skrzyżowanie, szlakiem niebieskim – Szklarska Poręba, szlakiem zielonym – Szklarska Poręba, ul. 1 Maja (nocleg)

Czas przejścia: 3:44 h
Długość trasy: 15,2 km