FABUŁA TRASY FILMOWEJ PRL – „Miś na miarę naszych możliwości!”

Trasa jak zawsze opierać się będzie na filmach. Tym razem wybrane będą, te które mówią o czasach słusznie minionych. W ciągu trzech dni przez fabułę przewiną się filmy kojarzone lub opowiadające o czasach PRL. Na pewno nie zabraknie filmów takich jak: Miś, 80 Milionów, Seksmisja oraz Pan Samochodzik, a także muzyki np. Jacka Kaczmarskiego, która nam harcerzom nie jest obca. Na trasie odbędzie się potańcówka, porządku będzie pilnował milicjant, zagramy w grę „Kolejka” gdzie pionkami będą sami harcerze, w razie problemów, chęci wyżalenia lub doniesienia na kogoś będzie można dokonać odpowiednich wpisów w księdze skarg i wniosków. W razie potrzeby będą tworzone komitety kolejkowe. Ale najważniejsze to odkryć Marzenia, którymi żyli Polacy – marzenia o wolności i o wolnej Polsce, a także swobodzie podróżowania i komunikowania się.

Trasa dla harcerzy starszych

Komenda Trasy

pwd. Julia Jeleń – Komendant

pwd. Barbara Tchorowska – Programowiec

pwd. Piotr Kryjom – Oboźny

phm. Jakub Ostrowski – Osoba ds. finansów

CZWARTEK 14.09.2017 – start godz. 9.00-11.00 – Kowary —> szlak żółty —> Budniki —> szlak zielony —> Karpacz Wilcza Poręba —> szlak żółty —> Karpacz, ul. Kolejowa —> szlak zielony —> Karpacz, ul. Sosnowiecka —> szlak czerwony —> Sosnówka DW Lubuszanin (nocleg)

Czas przejścia 5:30 h + czas na realizację zadań. Długość trasy 17 km.

PIĄTEK 15.09.2017 – Sosnówka DW Lubuszanin —> szlak żółty —> Pod Pielgrzymami —> szlak zielony —> Schronisko Odrodzenie —> szlak czerwony —> Schronisko Hala Szrenicka (nocleg)

Czas przejścia 7:40 h + czas na realizację zadań. Długość trasy 23 km.

SOBOTA 16.09.2017 – Schronisko Hala Szrenicka —> szlak czerwony —> Wodospad Kamieńczyka —> szlak czarny —>Szklarska Poręba, Szkoła Podstawowa ul. 1 maja (nocleg)

Czas przejścia 1:30 h + czas na realizację zadań. Długość trasy 6 km.

NIEDZIELA 17.09.2017 – Szklarska Poręba – FINAŁ RAJDU