TRASA DLA HARCERZY STARSZYCH

Program – „Gra o Tron”

Harcerze w tym roku wezmą udział w wydarzeniach związanych z Grą o Tron – znanym na niemalże całym świecie serialu stworzonym na podstawie książki autorstwa George R.R. Martina. Wcielą się w rody dążące do objęcia tronu. W przeciwieństwie do filmu ich starania oparte będą na zawieraniu paktów, odpowiednim gospodarowaniu zasobami i umiejętnościom strategicznego planowania.

W trakcie przebiegu trasy skupimy się na pozytywnych elementach przekazu GoT:

– wartość rodziny i siła więzi rodzeństwa (rodzina Starków),

– przeciwstawianie się przeciwnościom losu w drodze do celu (Jon Snow, Robb Stark)

– potęga wdzięczności i wracające dobro (Brienne z Tarthu wobec Jaimego Lannistera, wyzwoleni niewolnicy wobec Daenerys)

– więź człowieka ze zwierzęciem ( w tym wypadku fantastycznym-smokiem, jednak wzór można odnieść również do innych zwierząt)

– ważność danego słowa (Jon Snow w służbie Nocnej straży)

– walka z nierównym traktowaniem człowieka (Daenerys walcząca z niewolnictwem)

– potęga wiedzy (postać Samwella Tarlyego)

Komenda trasy

pwd. Julia Jeleń-Kryjom – komendantka trasy, julia.jelen@zhp.net.pl

pwd. Aleksandra Brzezicka – programowiec

pwd. Barbara Tchorowska – programowiec