Program:

W tym roku powrócimy do przeszłości, gdzie przyjrzymy się dziejom scoutingu i harcerstwa. W przewrotnej historii harcerskiej braci brało udział wiele sławnych imion i nazwisk, które uczestnicy będą sobie przypominać podczas podróży w czasie. Jak wyglądało harcerskie życie tych, o których uczyliśmy się na zbiórkach? Z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć? Oraz, czy dalibyśmy radę żyć w ich czasach?

Podczas tegorocznego Rajdu Granica wspólnie sięgniemy do naszych korzeni, aby móc odpowiedzieć sobie na powyższe pytania.

Gotowi na wejście do naszego wehikułu czasu?

Marszruta:

13 września  – czwartek

Marciszów stacja kolejowa przy ul. Dworcowej, szlakiem zielonym – Kolorowe jeziorka, szlakiem zielonym – Wielka kopa – Czartak, szlakiem zielonym – Pod Ostrą Małą, szlakiem zielonym – Ośrodek WOJKÓW Kowary

14 września – piątek

Ośrodek WOJKÓW Kowary, żółtym szlakiem – Jedlinki, żółtym szlakiem, Budniki, żółtym szlakiem i niebieskim od Skalnego Stołu – Jelenka, czerwonym szlakiem – Śnieżka, czerwonym szlakiem – Słonecznik, czerwonym szlakiem – Odrodzenie, czerwonym szlakiem – Śnieżne Kotły, czerwonym szlakiem – Hala Szrenicka, czerwonym szlakiem – Schronisko na Hali Szrenickiej.

15 września – sobota

Schronisko na Hali Szrenickiej, czerwonym szlakiem – Wodospad Kamieńczyka, czerwonym szlakiem – Krucze Skały, S.P. nr 1 Szklarska Poręba