TRASA DLA HARCERZY STARSZYCH

Program – „Na Dzikim Zachodzie”

Harcerze trafiają na prerię Dzikiego Zachodu. Od razu dowiadują się, że są ścigani listem gończym. Jednak oni nie zrobili przecież nic złego! Musiało zajść nieporozumienie. Trzeba jak najszybciej wyjaśnić całą sytuację z szeryfem. Niestety, urzęduje on daleko stąd, w salonie „Odrodzenie”. Nie będzie łatwo się tam dostać. Jeśli jednak harcerze pomogą lokalnym farmerom i kowbojom, to kto wie, może ci zaoferują im swoją pomoc?

Sprawy nieoczekiwanie komplikują się, gdy o poszukiwanych harcerzach dowiaduje się herszt bandytów napadających na dyliżanse i rabujących banki – Duży Joe. Bandyta chętnie przyjmie w swe szeregi ludzi wyjętych spod prawa. Któż wie? Może harcerzom opłaci się obrać stronę bandytów, a nie stróża prawa?

Każdy z patroli będzie musiał niezależnie od siebie zdecydować, którą ścieżkę obrać. A każdy wybór przyniesie inne konsekwencje. Napad na bank, czy jego obrona? Ucieczka z więzienia, czy chwytanie groźnych przestępców? I ostatecznie: oczyszczenie się z winy i pojedynek z Dużym Joe, czy przejęcie władzy w mieście i walka z szeryfem?

Każdy z patroli niezależnie podejmuje decyzje moralne, które przyniosą dalsze konsekwencje, a wszystko to w otoczce Dzikiego Zachodu.

pwd. Daria Osipczuk – komendantka trasy, tel. 693 646 436

samarytanka Joanna Gut – oboźny

pwd. Hubert Głuch – programowiec

pwd. Grzegorz Krzemiński – promocja